איך להיות יותר אסרטיבי בחייך

איך להיות אסרטיבי

החיים מזמנים לנו הרבה מצבים חלקם נעימים חלקם מביכים או מרגיזים . לכל אדם אופי משלו ודפוס התנהלות אישי, אך לעתים יש צורך להיות אסרטיביים בחיים כדי להשיג מטרות מסוימות שהן חשובות במיוחד.

אדם אסרטיבי הוא אדם דעתן, נחוש בדעתו, החלטי, אומר ועושה . במקרים רבים במהלך חייו אדם פועל באסרטיביות כדי לשנות ולקדם אינטרסים ופעולות לטובתו האישית או לטובת הכלל.

כדי לפתח את מיומנות האסרטיביות הכלל הוא לחשוב לפני שמדברים, לוודא שיודעים בדיוק מהן הנקודות המהותיות שחשוב לומר, האמינו שזו דעה חשובה ומהותית וחשוב מאד להביע אותה למען היחסים הבין אישיים או המשפחתיים ואז גייסו את האומץ לומר זאת בפה מלא ובזמן הנכון .

אסרטיביות עם האנשים הקרובים

דווקא עם האנשים הקרובים ביותר כמו בני משפחה, בני זוג וחברים טובים קשה יותר להיות אסרטיביים קיימת רתיעה מהסיטואציה כדי לא לקלקל את מרקם היחסים התקינים בין הצדדים. לעתים תכופות אדם מוותר ואינו מביע את דעתו כדי לא להיכנס לוויכוחים או למריבות על דברים פעוטים.

כשמדובר על נושאים מהותיים וחשובים במיוחד, רוב האנשים אינם מוותרים ואינם שותקים, כל אחד עומד על רגליו האחוריות ומביע את דעתו הנחרצת כדי ליצור שינוי בדפוס החשיבה של האדם האחר או הבנה של הדברים לעומקם.

עקרונות בחיים

כולנו רוצים שחיינו יהיה נעימים לכל הצדדים ולכן אנחנו נמנים לעקרונות שלנו . כדי ליצור אווירה כנה, יש לדבר באופן פתוח עם הנוגעים בדבר, בני משפחה, חברים וכל מי שסובב אותנו . ברוח טובה ובשפה נעימה, לומר את דעתנו כדי שהצד השני יבין מהו קו החשיבה שלנו ומהן הבקשות שלנו להתחשבות ולהבנה . אם מסבירים את העקרונות הללו בשפה תרבותית ומובנת, הצד השני יבין ויפנים ואז לא יהיה צורך להגיע לטונים גבוהים או לעימותים לא נעימים. אך אם אין ברירה ונדלק ניצוץ, אין ברירה אל להסביר בדרך אסרטיבית שאינה משתמעת לשני פנים את החשיבה ההחלטית בנושא המדובר.

טוב הלב שהורג אותנו

רובנו מבקשים לחיות חיים נעימים ושלווים ולכן מסכימים לדברים רבים שמציע לנו הסביבה הקרובה בחיינו, גם כשנראה לנו שעדיף שלא נבצע זאת או שזו תהיה מטלה פיזית לא קלה עבורנו. חשוב לדעת, שאפשר לומר גם לא, לפעמים זה נעים פחות אך זה בסדר מותר לומר לא, אם זה לא מתאים ללוח הזמנים או שיש העדפה לבצע פעילות אחרת בזמן או במקום אחר. צריך וחשוב להתחשב ברצונותיהם של האחרים אך בראש ובראשונה בנוחות וביכולות שלך.

שינוי בהתנהלות לא קורה ביום אחד וכדי להגיע למטרה, כדאי לקבל אימון אישי ממאמנים בעלי חזון וידע שגרמו להבדל עבור מתאמנים רבים.

דפוסי חיים חדשים

ברגע שנפלה ההחלטה להיות אסרטיביים, מומלץ לבצע זאת, אך לא באופן חד ובוטה אלא בהצגת הדברים בצורה ברורה שגם הצד השני יבין זאת וירד לסוף דעתכם. כך יהיה לו הרבה יותר קל לקבל את הדברים ולא להיכנס להתקפה בלי להקשיב כמו שצריך לאמירה שלם . אפשר לדבר בנועם הליכות המשולבת בנחרצות, האפקטיביות של פעולה נחושה זו תהיה הרבה יותר גדולה. אם אינכם יכולים לבצע שינויים חשיבתיים לבד , מומלץ להיעזר באימוני קואצ'ינג שינחו לכם את הדרך .

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
מיכל שדה

מיכל שדה

מיכל הינה מאמנת אישית, והחליטה לשתף מהידע שלה לטובת העסקים שלכם.

אל תוותרו עכשיו, קראו עוד...

לשפר את הביטחון העצמי

כיצד לשפר את הביטחון העצמי

ביטחון עצמי היא תכונה הנרכשת עם השנים. רוב האנשים מעוניינים לחזק תכונה זו אצלם, אך אינם יודעים איך לבצע זאת. הדרך הנכונה להעצמת הביטחון העצמי היא להירשם לאימוני קואצ'ינג שיתוו את המסלול הנכון לשיפורו תוך למידה תיאורטית ופרקטית בקצב האישי

קרא עוד »

אימון אישי לפתיחת עסק

פתיחת עסק היא משימה מורכבת שאיננה פשוטה כלל וכלל. גם אנשי עסקים אשר פתחו כבר עסק אחד או יותר עדיין מתקשים כל פעם מחדש, וברור הוא, כי מי שעושה זאת בפעם הראשונה מתקשה שבעתיים. ניתן להיעזר בבעלי מקצוע המייעצים והמלווים

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *