כיצד לשפר את הביטחון העצמי

לשפר את הביטחון העצמי

ביטחון עצמי היא תכונה הנרכשת עם השנים. רוב האנשים מעוניינים לחזק תכונה זו אצלם, אך אינם יודעים איך לבצע זאת. הדרך הנכונה להעצמת הביטחון העצמי היא להירשם לאימוני קואצ'ינג שיתוו את המסלול הנכון לשיפורו תוך למידה תיאורטית ופרקטית בקצב האישי הנכון לכל אחד.

למידה בהדרגה

כמו כל דבר בחיים, כך גם למידה זו יש לבצע בהדרגה. למידה מהירה ללא הבנה מעמיקה של הדברים שעומדים מאחורי הרצון לחיזוק הביטחון העצמי, לא תיצור עבורכם הבדל, הדברים יישכחו מהר ולא יהיו מעשיים. אך אם תלמדו ותבצעו את המשימות באופן מדורג, קיים סיכוי סביר שהלימודים יחלחלו פנימה ויצרו הן שינוי תודעתי והן בצורת החשיבה שתשפיע על קיומה של התנהלות חדשה שתלווה אתכם לאורך שנים רבות.

שלבי הלמידה והעשייה

הקפדה על אימוני כושר, להתחיל בצעידות, ריצות או בכל אימון אחר המתאים לכם . האוויר הצח, המרצת הדם, החיוניות שתיווצר ועיצוב הגזרה חשובים ביותר. לאט לאט, תקצרו מחמאות .

הסיפוק העצמי העצום על ההתמדה שלכם למרות המכשולים היום-יומיים והמטלות שנערמות, תיצור עבורכם את המדרגה הראשונה עבור בניית הביטחון העצמי שלכם.

שנו דפוסי התנהלות, קבעו לכם אתגר שבכל יום אתם מבצעים משהו חדש, לדוגמה דברו פה ושם באנגלית כדי לחזק את השפה, גלו מקומות חדשים בסמוך לבית או לעבודה. הגילויים החדשים יעוררו בכם את הביטחון העצמי כיוון שהתמדתם במשימה שקבעתם לעצמכם.

קבעו לכם כלל להכיר טוב יותר את אחד הסובבים אתכם ביום יום, קרוב משפחה, חבר, עובד וכו'. פתאום תגלו תוך כדי שיחה נושאים מרתקים שבהם הם עוסקים, ספורט אתגרי מיוחד, סיפורי התנדבות, משפחה מסקרנת ועוד. המידע ייתן לכם פרספקטיבה חדשה על האנשים שנמצאים סביבכם כל הזמן ולמרות זאת אתם עדיין לא מכירים אותם מספיק. הגורמים הללו, העניקו לכם השראה ולכן קיבלתם מהם כערך מוסף, רעיונות חדשים להוספת תכנים לחיים שלכם.

עשו לכם הרגל לטפל במטלות באופן מידי עד כמה שניתן . לא לדחות דברים, לא למשוך לאורך שעות ימים או שבועות במיוחד כשמדובר בנושאים אקוטיים כמו תשלומים שכל עיכוב גורר קנסות ובעיות חדשות. אם תבצעו את הפעולה שבו ביום, תחושו סיפוק פנימי עצום שבהחלט יחזק את הביטחון העצמי שלכם.

נתחו משימות שלא צלחתם בהם, מה הייתה הסיבה, לאילו מסקנות ותובנות הגעתם בעקבות הכישלון. אין ספק שבמשימה הבאה תהיו הרבה יותר ממוקדים, תחפו על התבוסה ותצליחו בגדול.

זה הזמן להתפתח לאפיקים חדשים, לחזק תחום מקצועי בקורס המשך, לעשות תואר או ללמוד קורס מעשי בנגרות, בבישול או בכל תחום מאתגר שמעניין אתכם. ההתנסות החדשה וההנאה שממנה תוסיף לכם נקודות זכות רבות לביטחון העצמי שלכם.

רשמו כל הצלחה, קטנה גדולה. אף על פי שזה נראה מיותר, בדקו כמה עונג זה גורם לכם כשאתם קוראים שוב ושוב את הניצחונות הקטנים והגדולים שלכם בכל תחום. תחושת הביטחון העצמי שתציף אתכם, תישאר בתוככם פרק זמן ארוך מאד לאחר תום הקריאה.

העתיד כבר כאן

חשבתם שלא תוכלו לחזק את הביטחון העצמי שלכם אך השינויים שביצעתם, הפכו אתכם לאנשים איתנים הרבה יותר, בעלי מטרות הניתנות למימוש, יכולות עצומות ובעלי שאיפות שיכולות להתגשם.

הקשיבו לאינטואיציות שלכם, שנו את הדרך, הוסיפו תחומי עניין ובאורח פלא גם הדימוי העצמי שלכם ישתפר ויקבל ערך משל עצמו, חזקו את הטעון שיפור והגבירו את החזקות שלכם.

מכלול פעולות ההעצמה במגוון התחומים ישפרו באופן ניכר את הביטחון העצמי שלכם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
מיכל שדה

מיכל שדה

מיכל הינה מאמנת אישית, והחליטה לשתף מהידע שלה לטובת העסקים שלכם.

אל תוותרו עכשיו, קראו עוד...

אימון לבעלי עסקים

אימון לבעלי עסקים למי זה מתאים

אימון עסקי מיועד לאנשי עסקים שהבינו שמערכת היחסים העסקית והאישית הן עם העובדים והן עם הקולגות היא אחד הבסיסים החשובים והמהותיים ביותר בעסק. ברור לאנשי העסקים שכל שיפור שיבצעו במכלול היחסים ובהבנה יצור שדרוג של עסקיהם. מבחינה ניהולית, מכירות, שיווק,

קרא עוד »

אימון אישי ליצירת שינוי בחיים

אנשים רבים חיים בתחושה שהם אינם מאושרים בחייהם. הם מרגישים תקועים בתחומים שונים שמרכיבים את אורח חייהם: במערכת היחסים האישיים, בעבודה, בחוסר  היכולת להגדיל את רמת השכר שלהם, בחיי החברה ועוד. הם חשים חוסר ביטחון כללי והדבר גורם להם לסבל

קרא עוד »
איך להיות אסרטיבי

איך להיות יותר אסרטיבי בחייך

החיים מזמנים לנו הרבה מצבים חלקם נעימים חלקם מביכים או מרגיזים . לכל אדם אופי משלו ודפוס התנהלות אישי, אך לעתים יש צורך להיות אסרטיביים בחיים כדי להשיג מטרות מסוימות שהן חשובות במיוחד. אדם אסרטיבי הוא אדם דעתן, נחוש בדעתו,

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *