מן הכוח אל הפועל: אימון אישי ליזמים

יזמים רבים הם בעלי תכונות  ייחודיות המאפשרות להם לעסוק ביזמות נחושה ומאתגרת. העניין הוא, שיזמים בתחילת דרכם הם עדיין לא בשלים לפתיחת עסק בגלל חוסר ניסיון, חוסר ידע ובגלל סיבות אחרות נדרשות. יזמים אלו יכולים להיעזר רבות בבעלי מקצוע מוכשרים היכולים לסייע להם בנקודת זמן זאת. כך הם יוכלו להוציא מן הכוח אל הפועל את חזונם וחלומם האישי המקנן בהם – להיות אנשי עסקים לגיטימיים בתחומים המועדפים עליהם. למעשה, אימון איש ליזמים יכול להינתן גם למנוסים שבהם וכאלו שכבר התנסו בכל מיני פעילויות דומות קודמות. תמיד יש נקודות ונושאים אשר אדם מקצועי כמו מאמן אישי, רואה מן  הצד ואשר היזם עצמו לא מבחין בלהט העשייה.

אימון איש בתחילת  הדרך מקנה שפע של יתרונות ומספק מבחר גדול של עצות. הוא מתווה דרכים לפיתוח חזון עסקי בדרך להקמת תשתית נכונה. מתרגל בנושאים אישיים דוגמת נטילת אחריות, יצירת סדר עדיפויות לפעילות, פיתוח טכניקות של משא ומתן מול גורמים עסקיים, לקוחות, ספקים, פקידי רשויות שונות  המספקות שירותים והגובות כספים ועוד. בונה יכולות קיימות ליצירת קשרים עסקיים ואחרים. בנושאים המנהליים הוא בונה סדר יום אפקטיבי, מלמד על הדרכים לקבלת מידע ממאגרי מידע קיימים, מתרגל בשיטות שיווק נכונות ועוד. ככלל, הוא משלב בין היכולות האישיות הקיימות ובין הפעילות הטכניות שיש לבצע.

לכל יזם מצליח יש מוטיבציה, יכולת בין אישית, אמונה אמיתית בדרך, כושר התמדה, סבלנות רבה ועוד. הוא צריך לחדד את כל אלה ולמצוא בקרבו את  העצמה הקיימת שתסייע לו להתגבר על מכשולים, לספוג נפילות והפסדים שונים ועוד. את הדברים החשובים הללו ואחרים נוספים מספק אימון אישי בתחילת הדרך. הקניית הכלים תסייע להביא לידי ביטוי את השקפת העולם של כל יזם. אימון אישי הוא אקט  מקצועי המשלב תמיכה פסיכולוגית נדרשת. למאמן אישי מקצועי יש יכולת אבחנה שמגיעה מתכונותיו וגם ממקום של ניסיון. הוא יכול לדעת אם היזם בשל לפתיחת עסק, או שמוטב לו להמתין עוד פרק זמן. הוא יכול גם להעריך אם השוק בשל לקבלת פעילותו העסקית או שהוא רווי. ואם כן, איך כדאי להתחיל ובאיזה תחום. כל אלו ואחרות הן עצות שיכולות לעשות את  ההבדל בין כישלון להצלחה.

בפתיחת עסק יש צורך בהגדרת  החזון העסקי, באיסוף וקבלת מידע, במציאת כספים ראשוניים ואחרים נוספים להמשך הדרך ועד להגעת הכנסות הנוספות, במציאת מרכז פעילות, ברכישת חומרים וכלים ובהקמת תשתית מתאימה. במקרים רבים, התחלת  העסק נעשית במקביל לעבודה כשכירים ורק לאחר התבססותו יתפטר היזם מעבודתו. כמובן, שקיימים מקרים בהם היזם מתחיל ישירות בהקמת וניהול העסק. בשני מצבים אלו ובמצבי ביניים אחרים יש צורך בליווי צמוד שימנע שגיאות אפשריות.

יזם שמתחיל עסק ונכשל בו יספוג הפסדים כספיים, יבזבז זמן ותיגרם לו עוגמת נפש. כל אלה עלולים להניא אותו מניסיון נוסף וחבל. ייעוץ, ליווי ואימון אישי נועדו למנוע מצבים אלו וכל עצה נכונה תתרום למעבר מכשול אחרי מכשול, או  תמנע מכניסה אליהם. יזמות ופתיחת עסק היא משאת נפשם של רבים וחבל שהניסיון הראשון לא יצלח בגלל חוסר ידע וניסיון שיביאו למהלכים שגויים שאינם כורח המציאות. יזמות ראשונית מתחילה מהצורך להרוויח כסף רב שנועד בראש וראשונה לפרנסה. הדבר נותן ביטחון כלכלי, שקט נפשי, הגשמה עצמית ועוד. אימון אישי מקצועי יאפשר כל זאת בדרך הקצרה והאפקטיבית ביותר, ולכן, מומלץ למצוא מאמן אישי עם מוניטין מוכח והצלחות רבות.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *